אודות מרכז הכשרת המטפלים ICS
רוצים עוד פרטים? WhatsApp

אודות


אודות מרכז ICS

במשך שנים, מטופליו של אורן דותן היו שואלים אותו איפה ניתן ללמוד את השיטה בה הוא מטפל. משום שפיתח את השיטה בעצמו, תשובתו היתה שלמעשה, אין איפה ללמוד את זה... מטופליו, שחלקם היו מטפלים במגע בעצמם, יזמו קבוצות למידה וביקשו מאורן ללמד אותם את השיטה שלו.
ב-2016, רופא אמריקאי בשם ג'ונתן דאשיף הזמין את אורן לטפל באשתו, שבמשך 3 שנים לא יכלה ללכת בשל כאבים וסחרחורות. אורן טיפל באישה זו, והרופא, שהתלהב מהתוצאות, ארגן אף הוא קבוצת למידה לשיטה עבור עצמו ועבור אנשי מקצוע נוספים בניו יורק. לצפייה בעדות של ג'ונתן לחצו>>
בשנת 2017 חזר אורן להשתקע בישראל, והחליט למסד את הקורסים וליצור קורסי המשך שיעמיקו את הידע של תלמידיו. בעזרת צוות מסור, הכולל רופאים, אוסטאופתים ומומחים לתנועה ופאשיה, הוא החל לבנות תכנית הכשרה מקיפה, המאפשרת למטפלים בשיטה להמשיך ולהתמקצע.
כיום, מרכז ההכשרה כולל מסלול בן 8 קורסים המאפשר לכל תלמיד להעמיק כמידת רצונו בטיפול בגישת ICS.

למה ללמוד אצלנו?

מרגיש תקוע עם מטופלים? מרגיש שעשית הכול אבל לא מצאת את הסיבה לבעיה של המטופל?
אם לא תפתור את הבעיה הראשונית, שום טיפול לא יחזיק מעמד. בקרניוסקראל אינטגרטיבי נלמד אותך למצוא את הסיבה הראשונית לבעייתו של המטופל, ולטפל בה. הבעיה יכולה להיות בכל אחת ממערכות הגוף, וכדי למצוא אותה, יש להכיר את כולן, ולדעת את הקשרים ביניהן.
המרכז שם על דגלו להכשיר מטפלים שרוצים לתת למטופליהם ריפוי אמיתי, לטפל במקור הבעיה ממנה סובלים מטופליהם ולא לתת להם רק הקלה רגעית.


איך מרכז ההכשרה תומך בתלמידיו?

המרכז שם על דגלו להכשיר מטפלים שרוצים לתת למטופליהם ריפוי אמיתי: לטפל במקור הבעיה ממנה סובלים מטופליהם ולא לתת להם רק הקלה רגעית.
על מנת שתוכלו לעשות זאת, המרכז מעניק לכם סיוע מירבי לאורך ההכשרה.
כל תלמיד יכול לבחור עד כמה להעמיק בלימודי השיטה (מקורס אחד ועד תוכנית מלאה בת 8 קורסים), ולהתמקצע בכל שלב בעזרת:
* השתלמויות קליניות, בהם מטפלים במטופלים אמיתיים בליווי והדרכה של אנשי צוות המרכז. 
* ימי תרגול לטכניקות האבחוניות והטיפוליות.
* גישה ישירה לאורן דותן, מפתח השיטה, להתלבטויות מקצועיות.
* ובינרים אינטרנטיים חינמיים.
* הזמנה לצפייה בימי קליניקה של אורן, תוך כדי קבלת הסברים על השיטה.
* חומרי עזר לימודיים מקיפים הכוללים ספרי הדרכה מפורטים, צילומי וידיאו של הטכניקות הנלמדות, סרטוני הסבר על טיפולים ועוד. 
* אוזן קשבת לצרכים ולרצונות של המטפלים בתהליך ההכשרה. 

אודות אורן דותן - מפתח שיטת ICS

אוסטאופת, מרצה לקרניוסקראל בבית הספר לאוסטאופתיה במכון וינגייט, מעסה רפואי, מורה ליוגה.

אורן מטפל בשיטות גוף שונות משנת 2001 וסיים את לימודי האוסטאופתיה במכון וינגייט בהצטיינות. מאז ראשית לימודיו נמשך לטיפול בקרניוסקראל, וחיפש דרכים לאינטגרציה מחודשת בין אוסטאופתיה וקרניוסקראל בעבודתו הקלינית. את גישת ICS פיתח מתוך שנים של חקירה קלינית ותיאורטית.
אורן מספר: "מאז ומתמיד נמשכתי לעדינות ולהקשבה שיש בטיפול הקרניאלי. בהיותי מתרגל מדיטציה ויוגה על בסיס יומי מזה 17 שנים, התרגשתי לגלות עד כמה הקשיבות והרגישות שמתפתחות בתרגול משתלבות בעבודה הטיפולית שלי. היכולת להקשבה רגישה לגוף של המטופל, יחד עם ידע וסקרנות לגבי אנטומיה, מאפשרים לי לגלות כמעט בכל טיפול משהו חדש. החקירה המרתקת הזאת, שמשלבת בין שקט והקשבה ובין ידע והמשגה, היא מה שאני רוצה להעביר לתלמידים שלי."
אורן מלמד את שיטתו במדינות רבות, ביניהן ארה"ב, טורקיה, נורבגיה, תאילנד, וישראל. כיום הוא מחלק את זמנו בין הוראה וטיפול, בישראל ובעולם.


הצוות שלנו

לאורך שנות הפיתוח של שיטת ICS, זכינו בגיבוש של צוות מדהים. רופאים, אוסטאופתים, מומחים לפאשיה ותנועה - אנשים שהרמה המקצועית שלהם היא ראשונה במעלה, ולא פחות מכך, הרמה האנושית שלהם. אנחנו יכולים לומר שלכל אחד מאנשי הצוות חשוב לטפח את הדור הבא של המטפלים בשיטה, כך שיהפכו למטפלים המקצועיים ביותר שהם יכולים להיות.

ב-ICS אנחנו כמו משפחה. כיף לנו לעבוד יחד, אנחנו אוהבים אחד את השני ואנחנו מסורים לתלמידים שלנו. כל אחד ואחת מאנשי הצוות עושה ככל שביכולתו לעזור לתלמידים, בכל שאלה או צורך שעולה בשטח. 

הצוות שלנו

אדווה בן שחר

מנהלת המרכז

052-3654356


פסיכולוגית קלינית, מטפלת במבוגרים ובילדים. בעלת הכשרה בפסיכותרפיה גופנית, ריברסינג, טיפול משפחתי וזוגי, טיפול במיניות טבעית. מורה ומנחת קבוצות במכללת רידמן, שחקנית תאטרון פלייבק באנסמבל "סיפור אחר". עורכת וכותבת האתר anatomy4yoga ובוגרת קורס יוגה, אנטומיה ואליימנט. בוגרת קורס יסודות ב-ICS. אדווה מאמינה ביחס אישי לכל תלמיד ותלמידה במרכז ההכשרה, ובהתאמת תוכנית הלימודים ככל שניתן לצרכי התלמידים. היא תשמח לשמוע כל צורך וקושי שעולה בזמן ההכשרה על מנת שתלמידי המרכז יוכלו לקבל מענה מיטבי לצרכיהם.

ד"ר גל קלי

רכז הדרכה ישראל

972-0-123-4567


בשנים 2002-1998 למדתי בתכנית הבין תחומית לתלמידים מצטיינים באוניברסיטת תל אביב. בתחילת שנות ה-2000 התחלתי ללמוד סוגי טיפולים שונים, וב-2009 סיימתי לימודי אוסטאופתיה. כדי לענות על הצורך שלי להעמיק את הידע בעולם הטיפול, נרשמתי ללימודי רפואה באוניברסיטת תל אביב, וב-2019 אני משלים את הסטאז' ברפואה לקבלת תואר MD. במשך השנים לימדתי פסיכומטרי, 17 שנים מתוכן בבית הספר של יואל גבע. אני נהנה לשלב בין עולם הטיפול לעולם ההוראה וההדרכה.

ד"ר דפנה ארדור

רכזת הדרכה אירופה


תרפיסטית העובדת בתחומי בריאות, חינוך, עבודה סוציאלית ואמנות. בעלת דוקטורט במחול עכשווי, MA בסוציולוגיה והכשרות בתחום תרפיה באמנות, טיפול בטראומה (Somatic Experiencing Practitioner, Integral Somatic Psychology Practitioner), טיפול גוף (Deep Tissue Release, Trigger Point & Movement, Feet Reflexology, Thai Massage), ומדיטציה (World Peace Initiative Trainer). בנוסף לפרקטיקה הפרטית שלה, דפנה מלמדת וחוקרת בפסטיבל המחול הבינלאומי של אימפולאנץ בוינה, הקונסרבטוריון של MSGSU באיסטנבול ומוסדות נוספים; תומכת ביוזמות WinPeace, Beyond Borders and MENA Salam; ומנחה סדנאות ברחבי העולם. היא המקימה והעורכת של IDOCDE.net, ואחת העורכות והכותבות של MINDTHEDANCE.com. מאז 2014, דפנה לומדת את הגישה האינטגרטיבית לקרניוסקראל, ובשנים האחרונות התמנתה לרכזת ההדרכה של המרכז באירופה. היא מתגוררת בצרפת, ומתמקדת בעיקר בטיפול בקרניוסקראל אינטגרטיבי, ריפוי טראומה וגישות גוף-נפש, בעודה ממשיכה לנסוע ללמד, ללמוד, לחקור ולחלוק את עבודתה עם אחרים.

טל אלבלח

מורה בצוות ICS


בוגר בית הספר לאוסטאופתיה במכון וינגייט. מאז שנת 2000 למד מגוון שיטות של טיפולי מגע, ביניהם עיסוי רפואי וספורטאים, רפואה סינית והידרותרפיה. משנת 2004 מתמקצע בשיקום בעלי מוגבלויות הן בעזרת טיפולי מים והן בעזרת ספורט. אחת לשנה יוצא למסע אופניים למען ילדי ספיבק, מסע בן 500 ק"מ המשלב בעלי מוגבלויות ואנשים ללא מוגבלויות פיזיות.

עינב שנער

מורה בצוות ICS


מרצה בכירה לעיסוי שבדי ורפואי במכללות: וינגייט, מדיסין ומירב ב"ש. למדה דיקור וקורס דולות. תלמידה בקורס רמה 6 ב-ICS.