מה זה קרניוסקראל אינטגרטיבי
רוצים עוד פרטים? WhatsApp

הבשורה של ICS

5 איכויות שונות של מגע

שיטת ICS מבוססת על 5 עוצמות שונות של מגע שמאפשרות אבחון וטיפול במערכת הקרניוסקראלית ב-5 רבדים שונים:

רובד השריר
רובד העצם
רובד הדורה
רובד הנוזלים
רובד המוח
הבחנה בין חמשת הרבדים מאפשרת אבחון מדויק של מקור הבעיה של המטופל ובחירת הטכניקה הטיפולית המתאימה והאפקטיבית ביותר.

אינטגרציה אנטומית

שימוש במערכת הקרניוסקראלית הן לאבחון מערכות הגוף והן לטיפול בהן

המערכת הקרניוסקראלית קשורה בקשרים אנטומיים הדוקים עם מערכות הגוף האחרות, וקיימת השפעה הדדית ביניהן לבינה.
קיימים דפוסים מסוימים של דיספונקציות בגולגולת, אשר קשורות לדיספונקציות באזורים אחרים בגוף. מטפל בשיטת ICS יודע לזהות את הדפוסים האלה ולבדוק, באמצעות טסטים מדויקים, איפה נמצא מקור הדיספונקציה ואיפה נמצאת הבעיה השניונית (הפיצוי).
טיפול במקור של הבעיה פותר גם את הבעיות השניוניות, וכך למשל, אם מקור הבעיה הוא במעי, טיפול בו יפתור את כל הבעיות המשניות שנוצרו בגללה, כולל בגולגולת.

אינטגרציה תיאורטית

יישום החשיבה האוסטאופתית בטיפול הקרניוסקראלי

במהלך השנים הופרד משום מה הטיפול הקרניוסקראלי מהטיפול האוסטאופתי. שיטת ICS רואה בהם כיחידה אחת. מטפל ב-ICS בונה את האסטרטגיה הטיפולית הקרניאלית על עקרונות אוסטאופתיים, ורואה את כל מערכות הגוף כקשורות זו לזו. בשל כך, טיפול בשיטת ICS  משלב טכניקות שונות המטפלות במערכת השלד-שריר, במערכת האיברים הפנימיים, במערכת ההורמונלית, במערכת העיכול, בפאשיה ועוד – בשיטות עדינות המותאמות לטיפול הקרניוסקראלי.

ודאות

בדיקה מיידית של נכונות האבחנה ושל אפקטיביות הטיפול

שיטת ICS כוללת 3 שלבים:

אבחון
טיפול
בדיקה חוזרת (RETEST) של יעילות הטיפול

השיטה מאפשרת בדיקה מדויקת ואובייקטיבית של תוצאות ההתערבות הטיפולית.
ה-RETEST מעניק למטפל ביטחון שהאבחנה שלו נכונה ושהטכניקה שביצע הייתה אפקטיבית.

חדשנות

טכניקות חדשות לאבחון וטיפול במערכת הקרניוסקראלית

שיטת ICS מבוססת על אבחונים וטיפולים במערכת הקרניוסקראלית שפותחו על ידי אורן דותן לאורך שנים של חקירה תיאורטית ומעשית של מגוון תחומים בפיזיולוגיה, אנטומיה, מכניקה, ועוד. המטפלים בשיטה עושים שימוש בשיטות אבחון וטיפול מגוונות כמו לדוגמא: אבחון המערכת הקרניאלית בעזרת העין, אבחון הgalea aponeurotica, טיפול בשרשראות פציאליות-קרניאליות, אבחונים אינטגרטיביים ועוד.

דיוק

אלגוריתמים למציאת שורש הבעיה שעליה התלונן המטופל

הטסטים הכלליים שמבצע מטפל ICS בתחילת הטיפול, בנוסף לתשאול המטופל, נותנים למטפל תמונה של מצבו של המטופל. לאחר כל אלה, סדרה של טסטים ספציפיים מובילה את המטפל לגלות את השורש האמיתי של הבעיה שעליה התלונן המטופל. טיפול בשורש הבעיה הוא קצר ומדויק, ומביא פעמים רבות להיעלמות הסימפטומים. מטפל שאינו מוצא את שורש הבעיה ומטפל רק בבעיה השניונית, מטפל למעשה בפיצויים של הגוף, ועלול לגרום להחמרה במצב המטופל במקום להטבה. בכך טמונה החשיבות של הגעה לשורש הבעיה.