מרכז מידע - ICS CENTER
רוצים עוד פרטים? WhatsApp

מרכז מידע

19 ביוני 2022

הרצאה על הפאשיות של החזה

בסרטון זה תצפו בטיפול לדוגמא אשר ניתן במסגרת סדנה. המטופלת עלתה בהגרלה והאבחון והטיפול לקח כ20 דקות ולווה בהסברים.
13 באוקטובר 2021

החשיבות הקלינית של ההיואיד

בסרטון זה תצפו בטיפול לדוגמא אשר ניתן במסגרת סדנה. המטופלת עלתה בהגרלה והאבחון והטיפול לקח כ20 דקות ולווה בהסברים.
13 באוקטובר 2021

לפתור בעיה בנשימה בטכניקה אחת – טיפול לדוגמא בקרניוסקראל אינטגרטיבי

בסרטון זה תצפו בטיפול לדוגמא אשר ניתן במסגרת סדנה. המטופלת עלתה בהגרלה והאבחון והטיפול לקח כ20 דקות ולווה בהסברים.
26 בספטמבר 2021

טיפול לדוגמא בשיטת ICS -טכניקה אחת לשחרור כאב צוואר כרוני

לילך הגיעה עם כאב צוואר ומגבלה בצוואר ברוטציה לשתי הכיוונים וכאב ממוקד בחלק בעליון של הצוואר שגורם למיגרנות . באבחון הקרניוסקרל גילתי את המפרק של בסיס הגולגולת בין עצם האוקסיפוט לעצם הספנואיד בטורשן (דיספונקציה של פיתול ) כתוצאה מכך גם האגן של לילך היה בפיתול , דיספונקציה בבסיס הגולגולת גרמה 1) לכיווץ יתר בשריר המאסטר בצד שמאל 2),דיספונקציה בחוליות צוואריות4-6 בצד שמאל 3) כיווץ יתר בשרירים הסאב האוקסיפטלים ו 4) בצד ימין כיווץ בשריר הפסואס באבחון שלי גילתי ששורש הבעיה(הסיבה לפיתול בבסיס הגולגולת ) הוא בשכבה הכי עמוקה של המערכת הקרניוסקראל – שכבת המוח , בחלק של האאונה הפרונטלית , לאחר טכניקה אחת לאיזון האונה הפרונטלית , הכאב נעלם וטווח התנועה חזר להיות אופטימלי.
22 באוגוסט 2021

טיפול בכאב גב אקוטי בשיטת ICS

הטיפול בכאב הגב האקוטי, התקיים באחת מסדנאות המבוא להיכרות עם השיטה. המטופל הינו אחד המשתתפים בסדנה.
8 באוגוסט 2021

הרצאה על הפאשיות בחזה

בהרצאה אורן דותן מלמד אודות שרשראות פיזיולוגיות הקשורות לאגן, מסביר איך לאבחן את מקור הבעיה באגן של המטופל, ומלמד איך לטפל באגן בטכניקות עדינות מעולם הקרניוסקראל.
29 ביולי 2021

טיפול בכתף קפואה בשיטת ICS

הטיפול בכתף הקפואה התקיים באחת מסדנאות המבוא להיכרות עם השיטה. המטופל הינו אחד המשתתפים בסדנה. הטיפול היה ב2 רקמות שונות- הראשון הפלקס סרברי שהוא אחד המרכיבים במערכת הקרניוסקראל, הטיפול ברקמה הזו יצר הגדלה בטווח התנועה בכתף. השני התמקד ב clavipectoral fascia. שחרור של פאשיה זו, שחרהה את שריר הקטורליס מינור, שהגדיל שוב את טווח התנועה של הכתף.
21 באפריל 2021

טיפול בכאבי גב בעזרת הטורקולומבר פשיה

מהי האנטומיה של ה-Thoracolumbar fascia? לאילו מערכות היא קשורה? איך לאבחן אותה, איך לטפל בה? כל זאת ועוד, אורן ילמד במסגרת קורס רמה 4, ב21.4.21 בשעה […]
19 בנובמבר 2020

הרצאה על האגן

בהרצאה אורן דותן מלמד אודות שרשראות פיזיולוגיות הקשורות לאגן, מסביר איך לאבחן את מקור הבעיה באגן של המטופל, ומלמד איך לטפל באגן בטכניקות עדינות מעולם הקרניוסקראל.
28 במרץ 2019

טיפול לצוואר דרך שחרור הסוטורההאוקסיפיטומסטואיד

תקיעות בסוטורה בין עצם האוקסיפוט לעצם הטמפוראל יכולה לגרום לחץ על העצב האקססורי שמעצבב את שריר הטרפזיוסוהסטרנוקלידומסטואיד, שחרור הסוטורה תשחרר את הלחץ בעצב וכך שרירי הצוואר ישתחררו.
28 במרץ 2019

אבחון קרניוסקראל לשכבת השריר

כיווץ יתר של שרירי הפנים והגולגולת יכולים לגרום לתקיעויות במערכת הקרניוסקראלית ולחסום את התנועה של מפרקי הגולגולת ועל ידי כך את כל המערכת הקרניוסקראל אבחון זה נעשה במסגרת קורס היסודות ונלמדים בו האבחון של הגאלאאפונרוטיקה וההקשרים הרחוקים של שרירי הפנים דרך המערכת הפציאלית לשרירי : הטרפזיוס , דלטואיד , פקטורליסמיג'ור עובדה שמסבירה את הקשר האנטומי איך מתחים באזור הגולגולת יכולים לעזור לכאבי צוואר וכתף
28 במרץ 2019

טיפול בטראומה – טכניקה תוך גרמית לעצם הפרונטל

טראומה בגוף יכולה ליצור מתחים א-נורמלים בגוף , מתחים אלה יכולים ליצור כאבים למקומות אחרים , בטכניקות תוך גרמיות לומדים תלמידים בקרניוסקראל אינטגרטיבי לזהות את המתחים הללו ולטפל בהם . טכניקה זו נלמדת בקורס בשלב 2 של תוכנית ההכשרה בקרניוסקרל אינטגרטיבי.
10 במרץ 2019

טיפול בכאב גב תחתון לאחר טראומה -גרסה קצרה

ב7.9.18 נערכה סדנת מבוא לקרניוסקראל אינטגרטיבי בתל אביב. בסדנה נערכה הגרלה בין המשתתפים לקבלת טיפול ובהגרלה עלתה זואי, אוסטאופתית אשר נפלה מספר ימים לפני כן וסבלה מכאבים בצוואר וכאבים באגן. הטיפול בזואי צולם וניתן לראות את שלושת השלבים שכולל כל טיפול בקרניוסקראל אינטגרטיבי: 1. אבחון למציאת שורש הבעיה 2. טיפול עדין 3. בדיקה מיידית של יעילות הטיפול הבעיה נפתרה לאחר טיפול תוך גרמי בעצם הסאקרם 2, איזון לגמנטרי של הירך , שחרור הפאציה טורקולומבר . הסרטון מלווה בהסברים על התהליך האבחוני והטיפולי.
22 בינואר 2019

דלקת בגיד האגודל – טיפול לדוגמא בגיד האגודל

ב27.4.18 התקיימה סדנה בקרניוסקראל אינטגרטיבי שהדגימה את הטיפול בשיטה. בסדנה נערכה הגרלה בין המשתתפים, והזוכה קיבלה טיפול מאורן, במהלכו הוא הסביר והדגים כל דבר שעשה. המטופלת סבלה מדלקת בגיד האגודל –עם טסט Eichhoff’s חיובי חשד לתסמונת דה קרוון . הטיפול ככלל טכניקה ל: 1. כליהשמאל 2. פאציה צווארית עמוקה 3. חוליה C7 צפו כיצד הטיפול בגישת קרניוסקראל אינטגרטיבי עזר לה!
22 בינואר 2019

טיפול בכאב גב תחתון לאחר טראומה -גרסה ארוכה

ב7.9.18 נערכה סדנת מבוא לקרניוסקראל אינטגרטיבי בתל אביב. בסדנה נערכה הגרלה בין המשתתפים לקבלת טיפול ובהגרלה עלתה זואי, אוסטאופתית אשר נפלה מספר ימים לפני כן וסבלה מכאבים בצוואר וכאבים באגן. הטיפול בזואי צולם וניתן לראות את שלושת השלבים שכולל כל טיפול בקרניוסקראל אינטגרטיבי: אבחון למציאת שורש הבעיה טיפול עדין בדיקה מיידית של יעילות הטיפול. הסרטון מלווה בהסברים על התהליך האבחוני והטיפולי.
22 בינואר 2019

טיפול בכאב בירך – גרסה ארוכה

ב13.4.18 נערכה סדנת מבוא לקרניוסקראל אינטגרטיבי בתל אביב. מבין המשתתפים נערכה הגרלה, והזוכה בהגרלה קיבלה טיפול בשיטה. הטיפול לווה בהסברים לכיתה. מייק סובלת מזה כשנה מכאב בירך ימין שמתגבר בהליכה , באבחון נמצא ששורש הבעיה של מייק נמצאת בעצם הבריח שנשברה בתאונת דרכים לפני 20 שנה , לאחר טכניקה קרניאלית אחת לעצם הבריח כל הכאב נעלם ומייק הצליחה ללכת ללא כאבים  בסוף הטיפול . מוזמנים לצפות באבחון ובטיפול (זוהי הגרסה הארוכה, ישנה גם גרסה מקוצרת)
22 בינואר 2019

טיפול בכאבי צוואר, כאבי ראש ומיגרנות – סודות הגליאה אפונרוטיקה

מטופלים רבים מגיעים אלינו עם כאבי גב, כאבי ראש ומיגרנות, אך מטפלים רבים אינם מכירים רקמת חיבור בגולגולת אשר יכולה להועיל רבות בטיפול בכאבים אלה - הגליאה-אפונרוטיקה. הגליאה אפונרוטיקה בעלת תפקיד מרכזי מערכת הקרניוסקראלית, משמשת כנקודת אחיזה לכל הפאציות שבגולגולת, דיספונקציה של רקמה זו יכולה לגרום להשפעות ומתחים והשפעות בשאר מערכות הגוף. בסרטון המצורף תקבלו הסבר מקיף על אבחון וטיפול ברקמה זו.
28 בינואר 2018

The Difference Between the Integrative Cranio Method & Craniosacral Therapy

Many healing professionals and practitioners from other cranial approaches often ask me about the difference between the Integrative Cranio Method I teach and practice and Craniosacral Therapy. In this article, I explain the key differences between the two methods.
28 בינואר 2018

טיפול בכאב בירך – גרסה קצרה

ב13.4.18 נערכה סדנת מבוא לקרניוסקראל אינטגרטיבי בתל אביב. מבין המשתתפים נערכה הגרלה, והזוכה בהגרלה קיבלה טיפול בשיטה. הטיפול לווה בהסברים לכיתה. מייק סובלת מזה כשנה מכאב בירך ימין שמתגבר בהליכה , באבחון נמצא ששורש הבעיה של מייק נמצאת בעצם הבריח שנשברה בתאונת דרכים לפני 20 שנה , לאחר טכניקה קרניאלית אחת לעצם הבריח כל הכאב נעלם ומייק הצליחה ללכת ללא כאבים בסוף הטיפול .