שאלות ותשובות על טיפול ICS
רוצים עוד פרטים? WhatsApp

 

שאלות ותשובות | מומלץ לקרוא לפני טיפול ICS

מהי שיטת ICS?
שיטת ICS היא שיטה אבחנתית וטיפולית אשר שואבת מעולמות הקרניוסקראל והאוסטאופתיה. השיטה פותחה על ידי האוסטאופת אורן דותן המלמד את השיטה בשנים האחרונות בארץ ובעולם. מטרת טיפול ICS הינה לייצר את התנאים האופטימליים המאפשרים לגוף לשקם את עצמו. בטיפול נעשה אבחון מקיף ומדויק של מערכות הגוף השונות על מנת לזהות את שורש הבעיה של המטופל. הטיפול, שמבוצע במגע עדין וממוקד, נועד להפחית כאב, להגדיל טווח תנועה ולסייע לתהליך הריפוי העצמי של הגוף.
מהם טיפולי סטאז' ב-ICS?
במרכז ההכשרה ICS נלמדים קורסים שונים, מרמה 1 עד רמה 9. בסיום הקורסים הללו, התלמידים שלנו מעניקים טיפולים במחיר מוזל, על מנת להתמקצע עוד בתכנים שלמדו. הטיפולים נערכים בזוגות, תחת הדרכה של מורה ממרכז ICS, בחדר ובו מספר מטופלים נוספים. הם אורכים בין שעה וחצי לשעתיים ומתקיימים בתל אביב, ברחוב יגאל אלון 123.
מהי ההכשרה שעוברים מטפלי ICS?
במרכז ההכשרה ICS מתקיימים תשעה קורסים הבנויים נדבך על נדבך. כל קורס כולל כ-100 שעות אקדמיות, ספר בן כ100 עמודים, עשרות טכניקות אבחוניות וטיפוליות, וסטאז' של כ-3 ימים. הרוב הגדול של התלמידים שלנו הינם מטפלים במגע (אוסטאופתים, רופאים, פיזיותרפיסטים, מעסים, מטפלים ברפואה סינית, רפלקסולוגים ועוד), ובאים ללמוד אצלנו כדי לשכלל באופן עמוק את יכולותיהם האבחוניות והטיפוליות.
האם מדובר בעיסוי?
לא. מטרת המגע בטיפולי ICS היא אבחון וטיפול במקור הבעיה. הטיפול נעשה בלבוש מלא, על מיטת טיפולים, ללא שמנים. הטיפול בדרך כלל נחווה כנעים ומרגיע, אך אין זו בהכרח מטרתו.
מהו סוג המגע המאפיין את טיפולי ICS?
לרוב, המגע בטיפול ICS מאופיין בהנחת ידיים בצורה עדינה לרגעים קצרים או למשך מספר דקות, עד שהאבחון או הטיפול באותו איבר מסתיים, ועוברים לאיבר הבא. בפועל, בעת הנחת היד כך, מבוצעת תנועה עדינה ביותר שלרוב אינה מורגשת על ידי המטופל.ת. במהלך הטיפול, המטפל.ת מתרכזים ומתמקדים מאד בתחושות עדינות ומינימליות שמתרחשות בגוף, ולכן אופי האבחון והטיפול הינו שקט בדרך כלל, ומחייב ריכוז גבוה מצד המטפל.ת.
האם המגע המאפיין את טיפולי ICS הוא כואב?
המגע בטיפול ICS הינו עדין ביותר. יחד עם זאת לעתים, כחלק מהאבחון, תבוצענה לחיצות קצרות באופן ממוקד באזורים שונים בגוף. אם אזורים אלה מכווצים - יתכנו כאב או רגישות קצרים וחולפים בעת מגע זה.
באילו אברי גוף מתבצע המגע בטיפולי ICS?
טיפול ICS מבוצע בכל הגוף, לרבות המערכת הקרניוסקראלית (גולגולת, עמוד שדרה, סקרום), עצמות האגן, עצם השת (פוביס), עצם העצה (סקרום) עצם הזנב (קוקסיקס), בית החזה, האוזניים, העיניים ועצמות ארובת העין, הגפיים העליונות והתחתונות, שרירי העכוז ורצפת האגן, ולעתים אף בתוך הפה. אם יש צורך בטיפול בתוך הפה, הוא יבוצע עם כפפה חד-פעמית. מומלץ ליידע את המטפל.ת על כל חשש או חוסר נוחות לפני הטיפול, וכמובן, במהלכו. אם עולה צורך, ניתן להפסיק את הטיפול או לעצור אותו למספר דקות.
למה עלי לצפות אחרי הטיפול?
יש לדעת כי לאחר הטיפול, שהינו עדין אך עמוק, תיתכן לעתים תגובה גופנית שמלווה בכאב ו\או בסימפטומים שונים. כמו כן תיתכן עייפות ומומלץ לנוח, לשתות הרבה ולהימנע מביצוע פעילות גופנית מאומצת בין 24 ל-48 שעות לאחר הטיפול, על מנת לאפשר לגוף להתארגן מחדש.
באילו מקרים לא כדאי לטפל בשיטת ICS?
שיטת ICS נחשבת לבטוחה ומתאימה כמעט לכל המצבים. עם זאת, לא מומלץ לקבל טיפול בעת מחלה פעילה, חום, או זמן קצר לאחר תאונה (טראומה) קשה. אין להגיע לטיפולי סטאז' אם הנך בהריון בטרימסטר הראשון.